برای لیزر بواسیر به چه دکتری مراجعه بکنیم؟

برای لیزر بواسیر به چه دکتری مراجعه بکنیم؟


 چه برای لیزر بواسیر به چه دکتری مراجعه بکنیم؟

مسلم است که نه تنها برای درمان بیماری هایی همانند بواسیر یا هموروئید بلکه برای درمان تمام بیماری ها مخصوصا بیماری هایی که برای درمان نیاز به جراحی دارند باید به دکتری مراجعه کرد که در ارتباط با جراحی درمان مورد نظر تجربه و دانش بیشتری  داشته باشد و در واقع طول عمر کاری خود را بیشتر به درمان این بیماری اختصاص داشته باشد.

تجربه باعث می شود که عمل جراحی هر گونه زائده ای از جمله زائده ای همانند بواسیر در بدن، در مدت زمان کمتری و با دوران نقاهت بعد از عمل راحت تری انجام بشود.

پس برای لیزر بواسیر به چه دکتری مراجعه کنیم؟

جواب ساده است: دکتری که تجربه و دانش بیشتری در این ارتباط داشته باشد و حتی می توان گفت عمل های بیشتر و موفقیت آمیزتری داشته است.

لیزر درمانی چگونه انجام می شود؟

در درمان هموروئید با لیزر دکتر جراح متخصص به آسانی و در کمترین زمان ممکن ابزار لیزر درمانی را وارد مقعد می کند و آن را در جهت های مختلف می چرخاند.

اشعه ی لیزر به همین ترتیب در جهت های مختلف به جداره ی راست روده یا همان رکتوم تابیده می شود. توده های هموروئیدی که در داخل و یا خارج مقعد هستند در معرض تابش اشعه های مادون قرمز لیزر این دستگاه قرار می گیرند.

به همین ترتیب هموگلوبینِ برآمدگی ها و زائده های هموروئیدی، طول موج اشعه ی مادون قرمز را جذب می کنند و خون در هموروئید منعقد می شود.

بعد از انعقاد خون زائده ی هموروئیدی شروع به کوچک شدن می کند تا به آن جایی که سایز توده ی هموروئیدی ذره ذره کوچک شده و در نهایت محو می شود.

عوارض درمان هموروئید با لیزر

درمان هموروئید با لیزر مثل درمان هر زائده ی دیگری با لیزر می تواند عوارض و ناراحتی هایی به وجود بیاورد.

از عوارض جانبی لیزردرمانی هموروئید می توان به این موارد اشاره کرد که شاید بعد از درمان هموروئید با لیزر درمانی التهاب، احساس درد، خروج مدفوع با خون و خونریزی در محل هموروئید وجود داشته باشد.

اما لازم به ذکر است که این عوارض در صورتی رخ می دهد که بعد از جراحی هموروئید با لیزر درمانی مراقبت های لازم صورت نگرفته باشد.

آیا درمان بواسیر با لیزر درد دارد؟

برداشتن هموروئید برای بیمارانی که به هموروئید مبتلا هستند دردناک اس

برداشتن هموروئید برای بیمارانی که به روش سنتی جراحی می شوند دردناک است و می تواند باعث خونریزی و رنج کشیدن بسیار بیمار در حین عمل جراحی بشود.

چرا که در جراحی به سبک سنتی زائده ی هموروئید با برش به وسیله ی تیغ ها و قیچی های جراحی صورت می پذیرد. اینجاست که نقش دکتری که برای جراحی هموروئید به آن مراجعه می کنید مهم می شود. می توانید برای جراحی هموروئید، مخصوصا هموروئید های با گرید پایین تر که وسعت و بزرگی زیادی ندارند، به پزشکی مراجعه کنید که جراحی هموروئید را به روش لیزردرمانی انجام می دهد و در این نوع از جراحی هموروئید با تجربه و حاذق است.

هزینه ی درمان هموروئید چقدر است؟

اینکه هزینه ی لیزر هموروئید چه مقدار است بستگی به عوامل زیادی دارد. در واقع این موضوع وابسته به محل قرار گیری هموروئید، اینکه داخلی است یا خارجی و یا اینکه در چه وضعیتی قرار دارد، متفاوت است.

هر چقدر هموروئید مبتلا شده وسعت و بزرگی بیشتری داشته باشد و درجه یا گریدی بیشتر داشته باشد هزینه درمان آن بالاتر است، چرا که درمان آنها وقت و تمرکز بیشتری از پزشک متخصص می گیرد.

بستری بعد از جراحی به روش لیزر درمانی

جراحی به روش لیزر درمانی نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. چرا که محل هموروئیدی که جراحی شده است خونریزی ندارد.

 همچنین پانسمان های آن به راحتی عوض می شود و خود بیمار می تواند با مراقبت های ابتدایی، دوران نقاهتِ کوتاه بعد از جراحی هموروئید را طی کند.

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی اینکه برای لیزر بواسیر به چه دکتری مراجعه بکنیم؟ پرداختیم و در ارتباط با اینکه لیزر بواسیر یا همان هموروئید چیست و عوارض و درمان آن پرداختیم.

کلینیک هموروئید دکتر علی آریایی با سال ها فعالیت در زمینه درمان انواع بیماری ها شامل کیست مویی، بواسیر، هموروئید، شقاق مفعدی و فیستول و .. در تلاش بوده تا بیماری ها را با کمترین میزان درد و عوارض و خونریزی درمان کند.

این کلینیک متشکل از یک تیم متخصص از پزشکان متجرب و حاذق می باشد که با استفاده از دستگاه های فوق پیشرفته، به لیزر بیماری می پردازد.

در کلینیک تخصصی هموروئید دکتر آریایی، لیزر هموروئید زیر نظر متخصص هموروئید انجام می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *