لیزر هموروئید چگونه انجام می شود

لیزر هموروئید چگونه انجام می شود


لیرز هموروئید چگونه انجام می شود؟

پاسخ ساده است. هموروئید بیماری آزار دهنده ای است که بر اثر بیماری هایی گوارشی در مقعد به وجود می آید و دو نوع داخلی و خارجی دارد. اگر هموروئید در خارج مقعد باشد به آن هموروئید خارجی، و اگر هموروئید در داخل مقعد باشد به آن هموروئید داخلی می گویند.

هموروئید بنا بر وسعت و اندازه ای که در آن ایجاد شده است به چهار درجه تقسیم می شود. به هموروئید های کوچک درجه ی یک، و به هموروئید های بزرگ تر به نسبت وسعت بزرگتری که دارند درجه ی دو تا چهار را می دهند.

پیشنهاد ما به شما مراجعه به یک دکتر متخصص همورئید و مشورت و تحت درمان قرار گرفتن زیر نظر متخصص هموروئید است.

روش های جراحی هموروئید

هموروئید به دو روش سنتی و مدرن جراحی می شود. در روش سنتی که با درد و خونریزی همراه است به وسیله ی قیچی و یا چاقوی جراحی هموروئید از داخل و یا خارج مقعد برداشته می شود. معمولا دوران نقاهت هموروئید به روش جراحی سنتی طولانی و آزاردهنده است. برای هموروئید درجه چهاری که به روش سنتی درمان شده است دوانی لقاحی تا حتی سه ماه هم وجود دارد. اما با درمان هموروئید به روش مدرن که همان برداشتن آن با لیزر است دوران نقاهت هموروئید بسیار کوتاه بوده و بیماری می تواند بعد از سه روز الی دو هفته به انجام کار های روزمره ی خود بپردازد.

درمان هموروئید به روش لیزر درمانی

در درمان هموروئید به روش لیزر درمانی دکتر مختصص ابزار مخصوص لیزر را وارد مقعد کرده و در جهت های مختلف به جداره ی راست روده یا همان رکتوم می تاباند. اشعه ی لیزر به همین ترتیب به توده های هموروئیدی که در داخل و یا نزدیک به خارج از مقعد هستند تابیده می شود. به این ترتیب طول موج اشعه مادون قرمز توسط هموگلوبین خون جذب شده و خون منعقد می شود. این روند تا جایی ادامه پیدا می کند که سایز توده ی هموروئید ذره ذره کوچیک شده و محو بشود.

مزایای درمان هموروئید به روش لیزر درمانی

  • درمان هموروئید به وسیله ی لیزر درمانی مدت زمان جراحی کمتری می برد و زحمت کمتری برای دکتر متخصص دارد از همین رو درمان هموئید به روش لیزر درمانی تجهیزات کمتری لازم دارد و هزینه ی تمام شده ی کمتری را برای بیمار در پی دارد.
  • بعد از جراحی هموروئید به روش های سنتی محلی که هموروئید از آن خارج می شود برش داده شده و مسلما خونریزی خواهد داشت. پس بعد از عمل هموروئید به روش های سنتی که با تیغ و قیچی های جراحی صورت می پذیرد، علاوه بر این که بیمار درد و رنج بیشتری می برد، جای زخم به جای مانده بعد از جراحی، نیاز به پاسمان و مراقبت های استلریزه دارد. اما بعد از برداشتن هموروئید به روش لیزردرمانی جای زخم بعد از جراحی نیازی به پاسمان ندارد.
  • دوره ی نقاهت بعد از جراحی هموروئید با روش لیزر درمانی به طرز چشمگیری کوتاه تر از دوره ی نقاهت جراحی هموروئید به روش ها سنتی است. دوره ی نقاهت هموروئید از دو روز تا نهایت سه هفته است.
  • بعد از جراحی هموروئید به روش های سنتی به دلیل استفاده از تیغ و چاقوی جراحی در عمل هموروئید و احتمال خونریزی، عفونت و یا عود دوباره ی هموروئید وجود دارد. بنابراین بعد از جراحی هموروئید به روش های سنتی نیاز به چند روز بستری شدن در بیمارستان است. اما در صورت جراحی هموروئید با روش لیزردرمانی، بیمار در همان روزی که جراحی را انجام داده است از کلینیک و یا بیمارستان مرخص می شود.
  • از آن جایی که هیچ ابزار تیز و برنده ای، همانند قیچی یا تیغ جراحی در عمل هموروئید به صورت لیزردرمانی استفاده نمی شود، احتمال بروز عفونت و ابتلا به آن در حین عمل جراحی وجود ندارد.
  • در جراحی هموروئید به صورت لیزردرمانی از هیچ گونه داروی بیهوشی برای بیهوشی عمومی استفاده نمی شود. در جراحی هموروئید به روش لیزر درمانی از بی حسی موضعی استقاده می شود.

کلینیک هموروئید دکتر آریایی

کلینیک همورووئید دکتر آریایی با سال ها فعالیت در عرصه درمان هموروئید همواره در تلاش بوده است تا بیماری ها را با کمترین میزان درد و عوارض وخونریزی و در کوتاهترین زمان ممکن حل نماید. در کلینیک هموروئید دکتر آریایی درمان انواع بیماری ها همچون کیست مویی، بواسیر، شقاق و .. با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های پزشکی دنیا و زیر نظر متخصص هموروئید انجام می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *