ترکیدن هموروئید

Rate this post

هموروئید یا بواسیر از بیماری هایی که است که افراد دررده های سنی مختلف ممکن است با آن روبه رو شوند. در مواردی ممکن است بیمار شاهد خونریزی هموروئید باشد. این خونریزی ممکن است به علت ترکیدن هموروئید و سایر بیماری ها باشد. در این مقاله قصد داریم تا به درمان هموروئید ترکیده بپردازیم. با ما همراه باشید.

ترکیدن هموروئید خارجی

در ابتدا بهتر است به تعریف هموروئید بپردازیم:

هموروئید چیست؟ بواسیر یا هموروئید سیاهرگ های بزرگ شده در راست روده و مقعد هستند. در برخی از موارد، آنها علائمی ایجاد نمی کنند. اما در برخی از موارد می توانند منجر به خارش، سوزش، خونریزی و ناراحتی شوند. این مشکل در حالت نشستن شدید تر خواهد شد.

دو نوع هموروئید وجود دارد:

هموروئید داخلی در رکتوم شما ایجاد می شود.

هموروئید خارجی در اطراف دهانه مقعد، زیر پوست ایجاد می شود.

هموروئید خارجی و داخلی می تواند به هموروئید ترومبوزه تبدیل شود. این بدان معنی است که یک لخته خون در داخل سیاهرگ تشکیل می شود. هموروئید ترومبوزه خطرناک نیست، اما می تواند باعث درد و التهاب شدید شود. اگر بیش از حد پر از خون شود، هموروئید ممکن است ترکیده شود. در این مقاله قصد داریم تا به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترکیدن بواسیر و بواسیر ترکیده بپردازیم. از جمله اینکه چه اتفاقی می افتد و چه کاری باید انجام دهید. با ما همراه باشید.

علت ترکیدن بواسیر

هنگامی که یک هموروئید ترومبوز شده بیش از حد پر از خون شود، ممکن است ترکیده شود. این می تواند منجر به یک دوره کوتاه خونریزی شود. به خاطر داشته باشید که هموروئید ترومبوزه شده معمولاً قبل از ترکیدن بسیار دردناک خواهد بود. هنگامی که ترکید، احتمالاً به دلیل آزاد شدن فشار اضافی از خون انباشته شده، احساس تسکین فوری خواهید داشت.

اگر مقداری خونریزی دارید اما همچنان درد یا ناراحتی دارید، احتمالاً به جای ترکیدن هموروئید، فقط یک هموروئید خونریزی دهنده دارید.

خونریزی چقدر طول خواهد کشید؟

خونریزی ناشی از انفجار بواسیر می تواند از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد. با این حال، نباید بیش از 10 دقیقه طول بکشد. در برخی موارد، این ناحیه ممکن است گهگاه در بین اجابت مزاج به خونریزی کند.

راه درمان فوری

بواسیر ترکیده معمولاً نیازی به درمان ندارد. اما ممکن است بخواهید برای تسکین ناحیه و تمیز نگه داشتن آن در حین بهبودی، از یک حمام آب گرم استفاده کنید.

استفاده از حمام گرم می تواند به افزایش جریان خون در ناحیه کمک کند که به روند بهبودی کمک می کند.

برای حمام کردن، مراحل زیر را دنبال کنید:

یک وان حمام تمیز را با مقداری آب گرم پر کنید، البته دقت کنید که آب خیلی داغ نباشد. به مدت 15 تا 20 در آن بنشینید. سعی کنید زانوهای خود را خم کنید یا پاهای خود را روی لبه وان قرار دهید تا مطمئن شوید که ناحیه زیر آب قرار گرفته است.

پس از خروج از آب به آرامی محل را با یک حوله تمیز خشک کنید، مطمئن شوید که ساییده نشود یا مالش نمی دهید. در طول هفته آینده، سعی کنید منطقه را تمیز و خشک نگه دارید. در حالی که دوش گرفتن یا حمام کافی است، می توانید روزانه به مدت کوتاهی در آب گرم بنشینید.

ایا بواسیر خودش خوب میشود؟

گاها خونریزی خبر از ترکیدن هموروئید می دهد. اما هر گونه خونریزی مقعدی باید به درستی ارزیابی شود. اگر خونریزی مقعدی دارید که بیش از 10 دقیقه طول می کشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که چیز دیگری باعث خونریزی شما نمی شود.

همه خونریزی ها به دلیل هموروئید نیست، بنابراین مهم است که علت اصلی خونریزی تشخیص داده شود. گاهی اوقات، خونریزی می تواند نشانه یک بیماری زمینه ای جدی تر، مانند سرطان روده بزرگ یا مقعد باشد.

در صورت داشتن هر یک از علائم زیر علاوه بر خونریزی حتما به آنها بگویید:

تغییر در شکل یا رنگ مدفوع

تغییر در عادات حرکت روده

درد مقعد

کاهش وزن

حالت تهوع یا استفراغ

تب

سرگیجه

سبکی سر

کلام آخر

خون ناشی از ترکیدن هموروئید می تواند نگران کننده به نظر برسد، اما معمولا جدی نیست. با این حال، هموروئیدی که پر از خون است تا زمانی که ترکیده شود، بسیار دردناک خواهد بود. این درد به قدری شدید است که بیشتر افراد قبل از اینکه هموروئید فرصتی برای ترکیدن پیدا کند به دنبال درمان هستند.

اگر هیچ درد غیرعادی منجر به خونریزی نداشتید، ممکن است فقط یک بواسیر ملتهب داشتید. در این صورت می توانید از درمان های خانگی بواسیر کمک بگیرید.

کلینیک هموروئید دکتر علی آریایی ارائه کننده کلیه خدمات درمانی با لیزر چون لیزر بواسیر، لیزر کیست مویی، لیزر فیستول ولیزر شقاق است. لیزر کیست مویی در این کلینیک تنها در 20 دقیقه انجام می شود. برای دریافت مشاوره و تعیین وقت قلبلی برای درمان هموروئید تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *