علل ایجاد هموروئید

علل ایجاد هموروئید


ایا می دانید هموروئید چیست؟ و ایا از علل ایجاد هموروئید آگاهی دارید؟ بسیاری از مواقع با دانستن عوامل پیشگیرانه می توانید از دچار شدن با مشکلات جدی دوری کنید. و این چیزی است که همیشه گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است. پس با ما همره باشید..

هموروئید

زمانی که رگ های داخل مقعد و پایین رکتوم متورم می شوند هموروئید به وجود می آید. هموروئید وضعیتی بالینی شبیه به واریس دارد. در واقع همانند اتفاقی که در واریس برای مناطقی از بدن همانند پاهایمان می افتد، همان اتفاق هم برای رگ های انتهای مقعد نزدیک به خروجی آن رخ می دهد. از آن جایی که تعداد رگ های آن ناحیه از مقعد زیاد است، احتمال رخ دادن هموروئد و ایجاد بواسیر در انتهای مقعد زیاد است و این طور گفته می شود که از هر چهار نفر سه نفر در معرض اتفاق هموروئید هستند. پس می توان اینطور گفت که اگر بنا بر هر دلیلی بر رگ های انتهای راست روده فشار وارد بشود، هموروئید می تواند به وجود بیاید.

جهت درمان هموروئید، از دیرباز تا کنون، از پزشکان سنتی تا پزشکان در عصر حاضر همواره در تلاش بودند تا با روشهای مختلف از درمان های خانگی گرفته تا درمان های نوین تر پزشکی این بیماری را درمان کنند. جدیدترین روش برای درمان هموروئید، روش لیزر لیزر هموروئید است که یک روش کاملا بدون عارضه و بدون درد و خونریزی است. امروزه نیازی به جراحی به وسیله ی تیغ های جراحی و یا چاقو های برنده برای خارج کردن هموروئید نیست. تنها با اشعه ی لیزر رگ های متورم شده را از تورم خارج می کنند و هموروئید را به صورت اندک اندک و ذره ذره از بین می برند تا اینکه تورم هموروئید به صورت کامل از بین رفته و انتهای راست روده یا به عبارت دیگر انتهای مقعد بهبود یافته و به وضع سلامت ماقبل خود باز می گردد. برای لیزر هموروئید بهتر است به یک متخصص هموروئید مراجعه کنید تا لیزر هموروئید توسط یک دکتر متخصص هموروئید برای شما انجام شود.

علل ابجاد هموروئید

در کل علل ایجاد هموروئید هنوز به صورت تخصصی مشخص نشده است. اما اگر به قسمت تحتانی راست روده فشار وارد بشود هموروئید می تواند به وجود بیاید. بنابر این می توان گفت که هموروئید در صورت رخ دادن هشت مورد زیر می تواند به وجود بیاید چرا که در این هشت مورد است که به رگ های قسمت تحتانی مقعد فشار وارد می شود:

  • بیشترین عاملی که می تواند منجر به ایجاد هموروئید در افراد بشود فشار آوردن افراد در هنگام اجابت مزاج است که اگر برای تعداد دفعات مکرر و پشت سر هم رخ بدهد می تواند باعث بشود که فرد دچار هموروئید بشود. اغلب مواردی که منجر به ایجاد هموروئید در ناحیه ی انتهای مقعد خود شده بوده اند به همین علت دچار هموروئید شده اند.
  • یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث تورم رگ های انتهای راست روده شده و به همین سبب باعث ایجا هموروئید در انتهای راست روده بشود نشستن طولانی بر روی توالت است. و نشستن طولانی مدت بر روی توالت های ایرانی بیشتر از توالت های فرنگی منجر به فشار آمدن به رگ های انتهای راست روده می شود.
  • از عوامل دیگر که می تواند باعث ایجاد بواسی یا هموروئید بشود این است که فرد دچار یبوست و یا اسهال طولانی مدت باشد. اسهال و یبوست برای مدت زمانی طولانی منجر به تورم رگ های انتهای راست روده خواهد شد.
  • چاقی بیش از حد نیز باعث تورم رگ های انتهای راست روده خواهد شد و به همین سبب باعث ایجاد هموروئید می شود.
  • باردار بودن در بعضی از خانوم ها می تواند باعث بشود که آن ها دچار هموروئید بشوند.
  •  داشتن رابطه ی جنسی مقعدی در صورتی که به دفعات زیاد صورت بگیرد و به رگ های انتهای مقعد فشار بیاورد باعث ایجاد هموروئید می شود.
  • اگر رژیم غذایی کم فیبر گرفته بشود می تواند باعث ایجاد هموروئید در فرد بشود.
  • و در آخر عاملی که می تواند باعث بروز مشکل هموروئید در افراد بشود این است که فرد وزنه های سنگین بلند کرده باشد و به این وسیله باز هم به رگ های انتهای راست روده اش فشار وارد شده باشد.
  • گاهی در برخی از افرادی که دچار هموروئید شده اند هیچ کدام از این عوامل سبب بروز هموروئید نشده است و در واقع یک عامل وراثتی سبب ایجاد هموروئید شد است.

کلینیک هموروئید دکتر آریایی

کلینیک هموروئید دکتر علی آریایی با سال ها فعالیت در عرصه درمان انواع بیماری های کیست مویی، بواسیر، شقاق مقعدی و فیستول و .. هموراه در تلاش بوده است تا درمان بیماری ها را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین میزان درد و عوارض و خونریزی انجام دهد. در کلینیک تخصصی هموروئید دکتر اریایی حداکثر زمان ممکن برای لیزر 20 دقیقه است که با استفاده از دستگاه های فوق پیشرفته و با تلاش پزشکان متخصص در این زمینه انجام می شود.

اگر می خواهید بدانید لیزر هموروئید چگونه انجام می شود؟ پیشنهاد ما به شما مطالعه این مقاله است تا در صورت هرگونه ابهام ، سوالات شما از بین برود. در هر صورت برای دریافت هرگونه مشاوره تخصصی می توانید با ما در کلینیک هموروئید دکتر آریایی تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *