راه های پیشگری از ابتلا به هموروئید

راه های پیشگری از ابتلا به هموروئید


آیا راه های پیشگری از ابتلا به هموروئید را می دانید؟

امروزه حدود پنجاه درصد مردم دنیا به هموروئید مبتلا هستند. دلایل زیادی سبب می شود که افراد دچار هموروئید شوند که در مقالات قبلی در ارتباط با آن توضیح دادیم.

گاهی اوقات افرادی که دچار هموروئید شده اند در مراحل ابتدایی، این بیماری بعد از گذشت مدت زمانی هموروئید به صورت خود به خود در آنها درمان می شود. اگر مبتلا به هموروئبد هستید و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی احساس کردید که بیماری شما درمان نشده و علائم بیماری همچنان باقی است توصیه ما به شما این است که حتما به دکتر متخصص هموروئید مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید تا قبل از اوج گرفتن هموروئید درمان شوید.

متخصص هموروئید تلاش می کند تا با معاینات دقیق شما میزان اوج گرفتن بیماری شما را تشخیص دهد و درمان مناسب را برای شما تجویز می کند.تا چندی پیش زمانی که بیماری شدت گرفته بود، پزشک با استفاده از جراحی اقدام به درمان هموروئید می کرد. امروزه با پیشرفت روش های درمانی و پزشکی، لیزر هموروئید جایگزین روش های جراحی شده است.

روش درمانی جدید یعنی لیزر هموروئید، در واقع یک روش کم درد، بدون خونریزی و در حداقل زمان ممکن یعنی حداکثر 20 دقیقه انجام می شود. این روش با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه لیزر انجام می شود.

همانطور که گفتیم هموروئید یک بیماری بسیار شایع هست که پنجاه درصد مردم دنیا حداقل یکبار در طول زندگی خود به این بیماری دچار می شوند.

هموروئید اصولا در صورت درمان به مرحله ی آزاردهنده ی از خویش نمی رسد، اما بهتر است بدانیم که از چه مواردی باید اجنتناب کنیم تا از ابتلا به هموروئید پیشگیری کنیم:

ابتلا به هموروئید با اعتیاد به مورفین

احتمال ابتلا به هموروئید در افرادی که به مورفین اعتیاد دارند بسیار بیشتر است. اعتیاد به مورفین و مشتقات آن باعث سفت و سخت شدن مدفوع می شود. در ادامه این موضوع می توان گفت افرادی که کدئین، متادون نیز زیاد و به صورت مدام مصرف می کنند دچار یبوست می شوند .افرادی که تریاک و مواد مخدر نیز مصرف می کنند از این قاعده مستثنی نیستند.

یبوست مهمترین دلیل بر ابتلا به هموروئید به شمار می رود در واقع این سفت و سخت شدگی مدفوع، دفع آن را دچار مشکل نموده و این افراد همیشه در هنگام دفع مدفوع فشار زیادی رو در ناحیه ی تحتانی مقعد خود تحمل می کنند.

و به همین دلیل هم دچار هموروئید می شوند. هموروئید از فشار به بالشتک های انتهای مقعد به وجود می یاد. این ماهیچه ها متورم می شوند و فرد اصطلاحا دچار همورورئید می شود. پس یکی از راه کارهای جلوگیری کردن از هموروئید ترک موادی است که در بالا به آن اشاره شد.

رابطه ی جنسی معقدی و ابتلا به هموروئید

یکی دیگر از عواملی که شاید دربسیار از مقالات به آن اشاره نشده است و یک مسئله بسیار مهم به شمار می رود انجام رابطه جنسی از راه مقعدی یا اصطلاحا انال است. در واقع این عامل احتمال ابتلا فرد به هموروئید را تا درصد زیادی افزایش می دهد. برای جلوگیری از ابتلا به هموروئید باید توجه داشت که رابطه ی انال یکی از عوامل ایجاد هموروئید است.

نشست زیاد بر روی توالت و احتمال بروز هموروئید

از دلایل دیگر ابتلا به هموروئید نشستن زیاد بر روی کاسه ی توالت است. در این حالت فشار زیادی به ناحیه ی تحتانی معقد وارد می شود.

برای جلوگیری از ابتلا به همورئید باید به این سه مورد توجه ویژه ای داشته باشید.

با تمام عواملی که دراینجا در ارتباط با راه های پیشگری از ابتلا به هموروئید بیان شد گاها فرد مبتلا به هموروئید هیچ وقت به صورت بیرونی باعث تحریک بالشتک های انتهای معقد نشده است و این موضوع تنها به دلیل استعداد ذاتی فرد اتفاق می افتد. به عبارتی ابتلا به هموروئید می تواند بر اثر عوامل ژنتیکی هم رخ بدهد.

سایر عوامل ایتلا به همورویئد

عوامل دیگری نیز وجود دارد که سبب می شود فرد در صورت عدم رعایت آن ها مستعد ابتلا به هموروئید باشد. این عوامل عبرتند از :

افزایش سن

چاقی و افزایش وزن

بارداری

مصرف کم غذاهای فیبردار و یا افرادی که رژیم هایی می گیرند که مصرف فیبر در ا« کم است.

بلند کردن اجسام با وزن سنگین به طور مداوم و ….

راه های پیشگری از ابتلا به هموروئید

ما تلاش کردیم راه های پیشگیری از ابتلا به هموروئید را برای شما توضیح دهیم .  و در مواقع متوجه شدید  که هر عاملی ک سبب یبوست های طولانی مدت در شما شود و سبب تحریک بالشتک های انتهای مقعد شوید کافیست تا احتمال ایجاد هموروئید را در شما افزایش دهد.

در نهایت توصیه و پیشنهاد ما به شما مراجعه به یک کلینیک هموروئید و کمک و مشاوره با یک پزشک متخصص هموروئید است.

کلینیک هموروئید دکتر علی آریایی با سال ها فعالیت در عرصه درمان انواع بیماری ها همچون بواسیر، هموروئید، شقاق ، کیست مویی با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه لیزر درمان بیماری ها را با کمترین میزان درد و عوارض از بین ببرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *