علائم ابتلا به هموروئید

علائم ابتلا به هموروئید


آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر دچار هموروئید شدید از کجا باید متوجه این مشکل شوید؟ و آیا هموروئید علائم خاصی دارد یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با علائم ابتلا به هموروئید صحبت کنیم تا اگر شما هم دچار این مشکل شدید بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن این مشکل را تشخیص دهید و اقدامات لازم جهت پیشروی به این بیماری را انجام دهید تا از شدت گرفتن آن جلوگیری کنید و حتی بتوانید هرچه زودتر به یک دکتر متخصص هموروئید مراجعه کنید.

بیماری هموروئید یک بیماری نسبتا شایع در بین مردم جهان است. هموروئید به دو صورت هموروئید داخلی و هموروئید خارجی بروز می کند و معمولا دیده نمی شود. در هموروئید خارجی برای اینکه بتوانید متوجه این بیماری شوید باید معاینه های دقیقی صورت بپذیرد. شخصی که دچار هموروئید است می تواند با یک آیینه مفعقدخود را بررسی کرده و اصولا متوجه این هموروئید می شود. اما در صورتی که هموروئید داخلی باشد بررسی آن نیاز به یک متخصص دارد و باید به یک متخصص هموروئید مراجعه کنید.

برای درمان و معاینه ی هموروئید می توانید به یک کلینیک هموروئید مراجعه کنید و هرچه زودتر مانع پیشروی این بیماری و مشکل شوید.

نشانه های ابتلا به هموروئید

می توان با لمس کردن ناحیه ی مقعد افتادگی را بررسی کرد. اگر هموروئید داشته باشید اصولا دچار افتادگی  بالشتک می شوید. افتادگی بالشتک ها از درون مقعد رخ می دهد. و گاهی ماهیچه های بیرونی مقعد نیز دچار افتادگی می شوند.

گاها افرادی که هموروئید دارند متوجه ی وجود ماهیچه های اضافه ای در ناحیه مقعد خود می شوند. بعضی از افراد مبتلا، این ماهیچه های اضافی را به درون معقد هل می دهد.

کسانی که دچار هموروئید هستند، بعد از اجابت مزاج خیال می کنند که دفع مدفوع به خوبی صورت نگرفته است.اضافاتی که از مقعد بیرون زده اند در واقع این احساس را به افراد می دهند.

گاها افرادی که دارای هموروئید هستند بر روی مدفوع خود خون مشاهده می کنند. همچنین ممکن است که بعد از اجابت مزاج این قطره های خون بر روی کاسه ی توالت چکه کند.

راه های جلوگیری از ابتلا به هموروئید

برای جلوگیری از ابتلا به هموروئید باید از خوردن خوراکی های یبس کننده ممانعت کرد. هر چیزی که باعث سفت شدن مدفوع شخص دارای هموروئید می شود ممنوع است.

از انجام هر کاری که باعث انقباض ماهیچه های انتهای مقعد می شود باید جلوگیری کرد.

از عمده کار هایی که باعث تشدید هموروئید می شود مانند نشستن های طولانی مدت بر روی کاسه توالت نیز باید تا حد ممکن اجتناب کرد.

درمان هموروئید

درمان هموروئید به دو صورت سنتی و مدرن صورت می پذیرد.

در درمان سنتی از چاقوی جراحی و قیچی استفاده می شود. به همین خاطر جراحی هموروئید به روش سنتی دارای خونریزی است. دکتر جراح در جراحی سنتی به وسیله ی چاقو و یا قیچی جراحی از بی حسی استفاده می کند.

درست است که در روش های سنتی نیز بیمار به دلیل بی حس کننده ها و ..درد زیادی احساس نمی کند. اما اصولا بعد از جراحی بیمار دوره نقاهت طولانی مدت داری دارد و ممکن است عوارض و درد و حتی خونریزی هایی را تجربه کند.

به همبن دلیل اصولا توصیه می شود که برای درمان هموروئید از روش های مدرن استفاده شود. پیشرفته ترین و مدرن ترین روش های درمان هموروئید در جهان استفاده از لیرز هموروئید است. دراین روش درمان که با استفاده از دستگاه های پیشرفته صورت می پذیرد هدف این است که درمان با کمترین میزان درد و عوارض و خونریزی و کمتین میزان دوره زمانی برای نقاهت انجام شود.

در درمان لیزری هموروئید تورم رفته رفته کاهش پیدا می کند. بعد از حدود نیم ساعت لیزر درمانی هموروئید تورم هموروئید به طور کامل از بین می رود.

آنچه از علائم ابتلا به همورئید و روش های درمان آن گفتیم:

برای درمان هموروئید از روش های متفاوتی استفاده می شود اما بهتر است که لیزردرمانی در اولویت باشد. لیزر درمانی عوارض نسبتا کمی دارد. و دوران نقاهت بعد از عمل آن کوتاه است.

شاید لازم باشد که لیزردرمان دو نوبت ضورت بپذیرد. این که بیمار به چند نوبت لیزردرمانی نیاز داشته باشد بستگی به درجه ی وخامت هموروئید دارد. هموروئید چهار درجه ی مختلف دارد که درجه ی نوع چهار از همه ی آنها وخیم تر است.

معمولا کسی که به هموروئید درجه ی چهار دچار است، نیاز به چند نوبت لیزردرمانی دارد.

اینکه یک کلینیک هموروئید دارای دستگاه های پیشرفته ی لیزردرمانی باشد اهمیت زیادی دارد. چرا که در لیزردرمانی باید از اشعه ی مناسب استفاده کرد تا تورم هموروئید دچار سوختگی نشود.

در کل درمان هموروئید کاری تخصصی می باشد و برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه باید از یک متخصص هموروئید کمک گرفت.

کلینیک هموروئید دکتر علی آریایی

کلینیک هموروئید دکتر علی آریایی با سالها فعالیت، در عرصه درمان انواع بیماری ها همچون هموروئید، بواسیر، شقاق، کیست مویی و.. فعالیت داشته و همواره در تلاش بوده تا با بهره گیری از پزشکان متخصص و مجرب در این زمینه و همچنین استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های موجود در زمینه لیزر هموروئید، کیست مویی، بواسیر و .. در کوتاه ترین زمان ممکن به درمان بیماری ها بپردازد.

در این کلینیک درمان انواع بیماری ها با کمترین میزان درد و ععوارض و خونریزی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درارتباط با انواع بیماری ها و روش درمان آن با کلینیک هموروئید دکتر علی آریایی تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *