آیا از بیماری هموروئید شناختی دارید؟ آیا می دانید چه روش های درمانی برای هموروئید وجود دارد و در صورت عدم درمان چه اتفاقی می افتد؟ کافی است این را بدانید که این یک بیماری بدون خطر است در صورتی که به موقع درمان شود. یکی از جدیدترین روش های درمان در دنیا روش درمان با لیزر است اما ممکن است این سوال پیش آید که آیا لیزر خطراتی ممکن است داشته باشد؟ ما در اینجا هستیم تا به این سوال شما پاسخ دهیم و از عوارض لیزر هموروئید به شما توضیح دهیم.

هموروئید یک بیماری معقدی شایع است که به دلایل متنوعی ممکن است اتفاق بیفتد. این عوامل عبارتند از :

گاهی به دلیل فشار های زیادی که می تواند ناشی از یبوست و یا فشار آمدن زیاد در هنگام اجابت مزاج اتفاق بیافتد به سیاهرگ های انتهای مقعد فشار می آید و سبب به وجود آمدن هموروئید می شود.

هم چنین کمبود فیبر در غذا می تواند منجر به ایجاد هموروئید در افراد بشود.گاهی ایجاد هموروئید در فرد می تواند از عوارض هیچ کدام از دلایل بالا نباشد و این اتفاق تنها ناشی از دلایل وراثتی باشد.

انواع درمان هموروئید

هموروئید را می توان، به دو روش سنتی و مدرن درمان کرد. گاهی فردی که مبتلا به هموروئید است در مرحل اولیه درمان تلاش می کند تا از طریق روش سنتی  به درمان همورئید بپردازد. لازم این است این را بدانید که در 90 درصد مواقع هموروئید با روش سنتی درمان نمی شود و تنها مانع از پیشروی بیماری می شود. روش های سنتی برای پیشگیری از ابتلا به هموروئید نیز مناسب است. از جمله روش های سنتی در این حوزه می توان به استفاده از عسل و آلوئه ورا و مالیدن موضعی آن بر روی هموروئید اشاره کرد.

در روش های نوین دکتر متخصص هموروئید بعد از معاینه بیمار درمان مناسب را تجویز می کند . امروزه روش‌ های جدیدی در درمان بیماری هموروئید شکل گرفته است .

جدیدترین روش‌ های درمان بیماری هموروئید

یکی از نوین ترین روش های درمان هموروئید با استفاده از لیزر است. درمان همورئید با لیزر در کمترین مدت زمان ممکن و با کمترین میزان درد و عوارض و خونریزی انجام می شود. در واقع در میان تمام روش های درمان، درمان هموروئید با لیزر جزو روش هایی است که کمترین میزان عوارض را دارد. کلینیک تخصصی هموروئید دکتر علی آریایی با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های ممکن در زمینه لیزر هموروئید در تلاش است تا بیماری شما را برطرف کند.

مزایای درمان هموروئید به روش لیزردرمانی

  • عدم درد کشیدن بیمار
  • عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان و مرخص شدن بلافاصاله ای بعد از لیزر درمانی
  • لیزردرمانی کمترین آسیب را به بافت های اطراف هموروئید می رساند
  • با لیزر درمانی جای زخیم در مدت زمان کمتری بهبود می یابد
  • احتمال بهبود هموروئید در لیزردرمانی بیشتر از روش های سنتی دیگر است
  • در روش درمان سنتی هموروئید این احتمال وجود دارد که بیمار کنترل مدفوع خودش را از دست بدهد اما در لیزر درمانی بی اختیاری اتفاق نمی افتد
  • در جراحی سنتی امکان ابتلا به عفونت هایی مانند هپاتیت وجود دارد اما در روش لیزردرمانی انتقال عفونت هپاتیت کمتر است
  • عروق خونی توسط لیر کنترل می شوند
  • بافت های اطراف هموروئید آسیب نمی بینند

درمان هموروئید با لیزر چقدر طول می کشد

یکی از مزایای استفاده از لیزر درمانی برای درمان هموروئید این است که زمان لیزر همورئید به مدت پانزده الی سی دقیقه است. درمان هموروئید از این مقدار بیشتر طول نمی کشد. بعد از لیزر درمانی بیمار مدتی را منتظر مانده و نیم ساعت بعد از لیزردرمانی اول دوباره معایته می شود و در صورت مساعد بودن همه ی شرایط بیمار می تواند مرخص بشود.

عوارض هموروئید

از عوارض هموروئید می توان به این مورد اشاره کرد که در صورت استفاده از دستگاه های پر قدرت لیزری و در صورتی که پزشک تخصص و تجربه ی کافی استفاده از دستگاه را نداشته باشد، بافت هموروئید می سوزد و در سوختن بافت هموروئید نیاز به ترمیم و درمان دوباره ی هموروئید است. اما در کل می توان گفت که استفاده از لیزر های کم توان برای درمان هموروئید تقریبا هیچ عوارضی نداشته و استفاده از دستگاه های پر توان هم در صورت حاذق بودن پزشک نمی تواند منجر به سوختن بافت هموروئید بشود.

اقدامات لازم بعد از عمل هموروئید

بعد از عمل هموروئید عمدتا چون لیزر آسیب حرارتی کمتری به محل درمان رسانده است بیمار می تواند زودتر به زندگی روزمره ی خودش بازگردد. درد کمتری بعد از جراحی هموروئید به روش لیزردرمانی وجود دارد و ترمیم سریع تر رخ می دهد. معمولا نیاز به مراقبت های خاصی بعد از درمان هموروئید به روش لیزردرمانی نیست. اما توصیه می شود که بیمار حالت مدفوع خود را نرم نگه داشته و در صورت نیاز دارو های مسکنی مصرف کند که درد ناحیه ی هموروئید را کاهش بدهند.

نتیجه گیری

در صورت ابتلا به هموروئید مسلما هموروئید شما به سادگی توسط لیزردرمانی برطرف می شود. اما گفتن این نکته حائز اهمین است که هموروئید گرید های مختلفی دارد و هر گرید استفاده ی به خصوصی از دستگاه های لیزر درمانی را می طلبد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *