پماد تتراسایکلین برای شقاق مقعدی

5/5 - (1 امتیاز)

شقاق مقعدی که در زبان علمی به آن فیشر مقعدی گفته می شود از جمله مهمترین و شایع ترین بیماری های مرتبط با نشیمنگاه به حساب می آید که می تواند درد و خونریزی زیادی را به بیمار انتقال دهد و از این رو می بایست به دنبال راهی برای درمانش باشید که این علائم شدیدتر نشوند! برای مثال بسیاری از مواقع دیده شده است که افراد در روزهای ابتدایی اهمیت زیادی به بیماری نمی دهند و تصور می کنند که باید خود به خود درمان شود و بعد از مدتی می بینند که بیماری پیشرفت کرده و کاری از آنها بر نمی آید (به جز لیزر).به هر حال ما در این مقاله قصد داریم ببینیم که آیا می تواند از پماد تتراسایکلین برای شقاق مقعدی و از بین بردنش استفاده کنیم یا خیر؟ پس تا آخر همراهمان باشید.

اگر به مقاله های قبلی کلینیک هموروئید سر زده باشید متوجه خواهید شد که در ابتدا یک توضیح کلی در رابطه با بیماری مورد نظر می دهیم تا کسانی که اشنایی ندارند هم بدانند دقیقا این کار چطور انجام می شود!

شقاق مقعدی چیست و چطور به وجود می آید

خب دوستان باید بگوییم که شقاق مقعدی یا همان فیشر به زخم یا خراش در حساس ترین ناحیه مقعدی یعنی در اطراف سوراخ مقعد گفته می شود که می تواند آنقدر دردناک باشد که حتی نگذارد یکجا بنشینید یا بخوابید! البته این تمام ماجرا نبوده و معمولا بعد از چند روز خونریزی و تورم هم به علائم اضافه می شوند و به همین خاطر ممکن است برخی از دوستان آن را با سایر بیماری های نشیمنگاهی مانند بواسیر اشتباه بگیرند.پیشنهاد می کنیم که اگر این علائم را دارید,سریعا برایش تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید و اجازه ندهید که بیماری شدت بیشتری پیدا کند.

شقاق مقعدی خود بر اساس مدت زمانی که از بیماری گذشته است و شدت آن به دو نوع مزمن و حاد تقسیم می شود که در هفته های ابتدایی که هنوز بیماری شدید نشده است و می توان آن را تحمل کرد شقاق حاد نامیده می شود.اما بعد از گذشت حدود 6 هفته که علائم با شدت بیشتری خودشان را نشان می دهند و بیماری درد زیادی دارد,شقاق مزمن ایجاد می شود که تنها راه درمان یا حتی کنترل بیماری استفاده از لیزر است که خوشبختانه در این روش بیمار به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت و کل کار هم حدود 20 دقیقه زمان می برد.

دلایل ابتلا به شقاق بسیار زیاد هستند و برخی از آنها هم با سایر بیماری ها مشترک بوده و به همین خاطر اگر تمام آنها را رعایت کنید قطعا با یک تیر چند نشان می زنید.از جمله مهمترین دلایل ابتلا به فیشر مقعدی عبارتند از :

  • یکی از مهم ترین عوامل به وجود آورنده شقاق,انجام ورزش های سنگین مانند بدنسازی و وزنه برداری است که فشار زیادی به دیواره مقعد وارد می کنند و به همین خاطر ورزشکاران ار حرفه ها باید اهمیت زیادی به سلامت و رژیم غذایی خود بدهند.
  • یبوست و اسهال جزو بیماری های گوارشی محسوب می شوند که کمتر کسی آنها را جدی می گیرد و همیشه این تصور را دارند که خودشان باید درمان شوند و نیاز به انجام کاری نیست.اما باید بدانید که در برخی از مواقع ممکن است یبوست تا روزها ادامه داشته و در هنگام دفع فشار بیش از اندازه ای به مقعد وارد می کند که این فشار دلیل ابتلا به بواسیر و شقاق می باشد.
  • ما همیشه به بیماران خود گفته ایم که رابطه جنسی از طریق مقعد نداشته باشند که این یعنی احتمال ابتلا به شقاق تا حد زیادی افزایش می یابد.علاوه بر مشکلاتی که گفته شد,رابطه مقعدی می تواند باعث بروز بیماری های دیگر شود که پزشک متخصص در هنگام مشاوره تمام این موارد را به شما می گوید.
  • خانم های باردار و کسانی که زایمان انجام داده اند باید تا حد ممکن است انجام کارهای سنگین پرهیز کنند.چرا که در این دوران معمولا فشار درون شکمی و مقعدی بسیار بالایی داشته که با کمترین محرک ممکن است شقاق یا هر نوع بیماری دیگری رخ دهد.
  • در برخی از موارد بیماران با عارضه های پوستی به ما مراجعه می کنند و بعد از مدتی متوجه می شوند که دچار شقاق شده اند! دلیلش این است که در طول روز همواره در حال خاراندن ناحیه بیماری بوده اند و همین باعث زخم و خراش شده است.

لیزر بیماری های نشیمنگاه

پماد تتراسایکلین برای شقاق مقعدی

شاید این سوال برایتان به وجود آمده است که اصلا پماد تتراسایکلین چه تاثیری می تواند بر بیماری داشته باشد و چرا برخی از پزشکان تجویز می کنند؟ باید بگوییم که در هنگام شقاق معمولا درد,تورم و عفونت دیده می شود که برای کنترل آنها می توان از موارد مختلفی استفاده کرد یکی از آنها تتراسایکلین می باشد.البته باید در نظر داشته باشید که تمام این کارها را می بایست زیر نظر پزشک انجام دهید که مبادا دچار مشکل شوید.

فقط دوستان عزیز به خوبی به حرف های ما توجه داشته باشید که همیشه می گوییم روش های سنتی مانند تتراسایکلین یا هر پماد دیگری به هیچ عنوان نمی توانند جای لیزر یا جراحی سنتی را بگیرند و به همین خاطر نباید امید زیادی به آنها داشته باشید.البته بهترین کار این است که در کنار استفاده از این پماد از سایر روش های سنتی که پزشک به شما گفته است هم کمک بگیرید تا اثرشان بیشتر شود.

مورد آخری هم که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که بعد از هفته دوم به هیچ عنوان نباید به فکر درمان های خانگی و دارویی باشید که با این کار تنها زمان و پولتان هدر می شود.بهترین کاری که می توانید انجام دهید تا بیماری بدون بازگشت از بین برود و دوره نقاهت کوتاهی هم داشته باشد,استفاده از لیزر است که کلا 20 دقیقه زمان می برد.به هر حال تمام صحبت هایی که در رابطه با درمان با پماد تتراسایکلین نیاز بود را به شما عزیزان گفتیم و اکنون خودتان می توانید تصمیم بگیرید که کدام روش برایتان بهتر است و اگر نیاز به مشاوره رایگان هم داشتید تنها کافیست با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا کارشناسان به شما پاسخ دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *