کرم هموروئید

Rate this post

کرم هموروئید یا پماد هموروئید چیست؟

هموروئید یا بواسیر از بیماری هایی هستند که افراد مختلف در رده های سنی مختلفی با آن رو به رو می شوند. استفاده از کرم هموروئید یا پماد هموروئید یکی از روش های درمان است. این روش در بعضی از موارد می تواند به درمان بواسیر کمک کند. ما در این مقاله قصد داریم به نکات انتخاب و استفاده پماد هموروئید بپردازیم.

کرم هموروئید خارجی

کرم هموروئید می تواند به علائم بواسیر مانند خارش، سوزش، درد و تورم کمک کند. کرم‌های هموروئید بدون نسخه و نسخه‌ای در دسترس هستند. علاوه بر کرم های هموروئید، پزشک شما ممکن است فیبر خوراکی، حمام آبگرم  یا جراحی را توصیه کند.

پماد هموروئید دارویی است که احتمالاً امیدوارید هرگز به آن نیاز نداشته باشید. اما، بواسیر شایع‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. سالانه بیش از 1 میلیون بزرگسال به هموروئید مبتلا می شوند. درمان های مختلفی وجود دارد و کرم یکی از روش های درمانی این چالش است.

کرم آنتی هموروئید برای چیست؟

بواسیر یا هموروئید سیاهرگ هایی هستند که در قسمت پایین مقعد ( باز شدن در رکتوم) قرار دارند. اینها سیاهرگ هایی هستند که در اثر فشار ملتهب یا متورم شده اند. آنها یکی از علل شایع خونریزی قرمز روشن از رکتوم هستند. بواسیرها بر اساس محل آنها طبقه بندی می شوند.

آنها ممکن است داخلی (داخل راست روده) یا خارجی (زیر پوست اطراف مقعد) باشند. برای اکثر مردم، هموروئید آنقدر جدی نیست که نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشد. اما، اگر درد زیادی دارید یا خونریزی شما شدید است، ممکن است به مراقبت های پزشکی نیاز داشته باشید.

در اغلب موارد، هموروئید با روش های خانگی درمان می شود. درمان‌ها شامل تغییرات سبک زندگی و درمان بدون نسخه می‌شوند. استفاده از پماد هموروئید در بسیاری از موارد توصیه می شود.

برای مطالعه بیشتر » درمان هموروئید

کرم هموروئید چیست؟

کرم هموروئید محصولی است که در قسمت بیرونی یا فقط در داخل ناحیه مقعد استفاده می شود. این کرم به علائم هموروئید مانند تورم، درد و خارش کمک می کند. با کمال تعجب، داده های زیادی برای اثبات موثر بودن کرم های هموروئید وجود ندارد. با این حال، آنها هنوز هم معمولا مورد استفاده قرار می گیرند.

چند ماده مختلف وجود دارد که می توانید در کرم های هموروئید پیدا کنید. هر کدام به روش های مختلف کار می کنند. کرم های هموروئید اغلب دو یا چند ماده را با هم ترکیب می کنند. این مواد نشانه های مختلف هموروئید را هدف قرار می دهند. ترکیبات رایج عبارتند از:

استروئیدها: استروئیدهای رکتوم مانند هیدروکورتیزون (Anusol-HC) می توانند تورم، قرمزی و خارش را کاهش دهند.

محافظ ها: برخی از مواد مانند روغن معدنی می توانند از پوست و نواحی تحریک شده محافظت کنند. آنها از خشکی جلوگیری می کنند و می توانند ناحیه آسیب دیده را تسکین دهند.

ضد احتقان ها: فنیل افرین رکتوم می تواند رگ های خونی را کوچک کند و سوزش و تورم ناشی از هموروئید را تسکین دهد.

بی حس کننده های موضعی: برخی از محصولات حاوی بی حس کننده های موضعی هستند که می توانند درد و درد ناشی از هموروئید را تسکین دهند. بی حس کننده های موضعی فقط برای استفاده خارجی هستند و در داخل راست روده قابل استفاده نیستند. محصولاتی مانند پراموکسین (Proctofoam HC)، لیدوکائین (Ana-Lex) یا بنزوکائین را می توان به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد استفاده کرد.

قابض ها: این محصولات از نواحی تحریک شده محافظت می کنند و می توانند ناراحتی و سوزش را تسکین دهند. با مشاوره از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد اینکه کدام کرم هموروئید برای شما بهتر است گزینه بهتر را انتخاب کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند یکی از موادی را انتخاب کنید که علائم شما را بهبود دهد.

کرم هموروئید

بهترین پماد آنتی هموروئید

چند نوع کرم یا پماد دارویی وجود دارد که به درمان هموروئید کمک می کند. شما می توانید بسیاری از آنها را بدون نسخه تهیه کنید، اما برخی از آنها فقط با نسخه در دسترس هستند. یک تفاوت عمده بین کرم های هموروئید نسخه ای و بدون نسخه وجود دارد. این است که کرم های تجویزی قوی تر هستند. به این معنی که آنها غلظت بیشتری از دارو دارند.

محصولات هموروئید بدون نسخه به طور گسترده در دسترس و ارزان هستند. آنها می توانند به درمان علائم هموروئید خفیف کمک کنند. محصولات مارک دار و عمومی بسیاری برای محصولات هموروئیدی وجود دارد.

علائم هموروئید بهتر نمی شود؟ این ایده خوبی است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید که آیا مورد دیگری در جریان است یا به درمان قوی تری نیاز دارید.

هموروئید ترومبوز شده زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در داخل هموروئید تشکیل شود. هم پماد نیتروگلیسیرین و هم پماد نیفدیپین می توانند درد ناشی از هموروئید ترومبوز شده را درمان کنند. آنها بیشتر برای شقاق مقعدی (پارگی های کوچک در پوشش مقعد) استفاده می شوند. پماد نیفدیپین به صورت تجاری در دسترس نیست. بنابراین، اگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما این دارو را تجویز می کند، یک داروخانه ترکیبی باید آن را تهیه کند.

نحوه مصرف پماد آنتی هموروئید

کرم هموروئید با دستورالعمل هایی در مورد نحوه استفاده از کرم در ناحیه رکتوم ارائه می شود. بسیاری از کرم ها دارای اپلیکاتور هستند. استفاده از کرم هموروئید درست بعد از اجابت مزاج بهترین اثر را دارد تا اطمینان حاصل شود که دارو در جایی که نیاز دارد باقی می ماند.

در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای نحوه استفاده از کرم هموروئید دنبال کنید :

ناحیه آسیب دیده رکتوم را با صابون ملایم و آب گرم بشویید.

با دستمال توالت یا پارچه نرم ناحیه رکتوم را به آرامی خشک کنید.

لایه نازکی از کرم را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

در صورت درمان هموروئید داخلی (داخل مقعد)، ممکن است به اپلیکاتور نیاز باشد.

برای استفاده از اپلیکاتور، نوک اپلیکاتور را با پخش کرم در اطراف آن چرب کنید.

اپلیکاتور را به آرامی در ناحیه مقعد قرار دهید و روی هموروئید بمالید.

کلام آخر

کلینیک هموروئید دکتر آریایی کلیه خدمات درمان بیماری های نشیمنگاهی ارائه می دهد. درمان لیزری هموروئید در این کلینیک در اسرع وقت و توسط متخصص انجام می شود. کلیه تجهیزات این کلینیک از بهترین تجهیزات روز دنیا هستند. اگر می خواهید هرچه سریعتر از دردسر هموروئید خلاص شوید، لیزر هموروئید می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی برای انجام لیزر بواسیر تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *